Jak tonery vyrábíme

1. Krok

Originální tělo
Přípravě Českého Toneru předchází pečlivá péče a několikanásobná kontrola při výrobě. Nejprve na začátku prázdné tělo originálního toneru rozebereme, pečlivě vyčistíme a zbavíme starého toneru (prachu).
Pokud je již prázdný toner opotřebovaný, vyměníme jej za jiný nebo nový - pokud nám to patentová ochrana dovolí.

2. Krok

Nový válec, čip i stěrka
Vyměníme všechny díly za nové - u kterých to je možné. Ty ostatní pečlivě a opatrně zrenovujeme. Vždy instalujeme nový optický válec, čip, stěrku (pokud toner tyto díly obsahuje), abychom měli jistotu, že vše bude fungovat na 100 %.

3. Krok

Toneru vždy trochu více
Následně odvážíme přesné množství toneru určených pro typ modelu a naplníme prázdný korpus. Tonerového prášku dáváme vždy o 5 % více než se standardně dává do originálního toneru. Kapacity plníme podle normy ISO 19752 pro černé náplně a ISO 19798 pro barevné náplně.

4. Krok

Opakovaná kontrola
Poté toner vložíme do příslušné tiskárny a vytiskneme zkušební stránku. Toner se vždy kontroluje zkušebním vložením a tiskem v tiskárně. Následně celý toner opět zvážíme, abychom se opět ujistili, že je naplněný správně a hmotnost odpovídá. 

5. Krok

Na cestě k Vám
Následuje pečlivé zabalení do ochranné vzduchové folie (airbag pro tonery) a vnější papírové krabice - veškerý papírový materiál je z recyklovaného materiálu. Poslední, ale nejdůležitější část je expedice k Vám na stůl. Po Praze a Středních Čechách tonery rozváží většinou naši řidiči.

6. Krok

Zdarma svoz prázdných tonerů
Už samotná výroba kompatibilních tonerů je součástí cirkulární ekonomiky a má obrovský pozitivní dopad na ekologii. Toner je jednou z nejdůležitějších částí našeho soukromého i firemního života, ale je to také nebezpečný odpad a mnoho plastu.
Proto zdarma vyzvedáváme prázdné kazety, buď jako součást do dalšího renovačního procesu nebo pro ekologickou likvidaci či recyklaci. Tím se celý proces uzavře a dostáváme se zpět na krok 1.