Co znamená 5 % pokrytí

Vážení zákazníci, jak jistě víte - originální, kompatibilní renovace i ty alternativní asijské napodobeniny - všichni používají jednotný systém počtu stran, například 10 000 stran při 5 % pokrytí. 

Před mnoha lety výrobci totiž neměli jasno a někdo udával pokrytí 4 %, někdo 7 %, či 5 %. A proto došlo ke sjednocení na udávaných 5 %. 

Jenže 5 % pokrytí je v praxi poměrně málo textu - přesvědčte se sami na obrázku dole. 

Ano, u černobílého toneru je to téměř nereálné tisknout pouze 5 %. U barevného je to ještě složitější, kde dochází k soutisku barev přes sebe, nicméně u barevného tisku se pokrytí sčítá, tedy 5 % purpurová, 5 % modrá, 5 % žlutá, 5 % černá - proto je cena za barevnou stránku kolikrát opravdu drahá. 

Naše České Tonery plníme co nejvíce to jde, nejen proto, aby byla kapacita navíc pro tisk testovací stran, ale také proto, že v kazetě je prostě místo a více toneru se do ní vejde. 

Nás to stojí sice o trochu více, ale zaručíme tím garanci a spokojenější zákazníky. Ovšem i tak oficiálně udáváme vždy kapacitu jako u originálního toneru. 

Děkujeme a pokud by Vás cokoli zajímalo, klidně se nás zeptejte na e-mailu: chci@ceskytoner.cz nebo telefonu 602 221 661.

615ca6ee7becfi

 

Podívejte se, jak vypadá 5 % pokrytí v praxi.

Pokud budete tisknout přibližně takto popsaný dopis s několika řádky, vystačí Vám tonery na deklarovaný počet stran, tedy například na 10 000 stran.

5-procent

Takto vypadá 30 % pokrytí.

Tedy pokud tisknete běžné dokumenty, spisy a texty po celé velikosti papíru A4, pravděpodobně tonerová kapacita 10 000 stran může vytisknout pouze přibližně 1 700 stran. 

30-procent